Kan u werknemers op die perseel van u onderneming rook?

Dit is verbode om te rook op plekke wat kollektief gebruik word. Hierdie verbod is van toepassing op alle geslote en onderdakplekke wat die publiek verwelkom of wat werkplekke uitmaak (artikel R. 3512-2).

U werknemers mag dus in elk geval nie in hul kantore (individueel of gedeel) of in die binnekant van die gebou (gang, vergaderlokale, ruskamer, eetkamer, ens.) Rook nie.

Die verbod geld inderdaad selfs in individuele kantore om al die mense wat in hierdie kantore gebring kan word, te beskerm teen die risiko's verbonde aan passiewe rook, selfs 'n kort oomblik, of dit nou 'n kollega is, 'n kliënt, 'n verskaffer, agente wat verantwoordelik is vir onderhoud, instandhouding, netheid, ens.

Sodra 'n werkplek nie gedek of gesluit is nie, kan u werknemers daar rook.

Lees die artikel op die oorspronklike webwerf →

LEES  Romantiese verhouding wat sleg eindig by die werk: rede vir ontslag?