Telewerk op aanbeveling van die beroepsgeneesheer: moet u daaraan voldoen?

'N Brief van beroepsgeneeskunde beveel die telewerk aan van 'n werknemer tot die pandemie van COVIDIEN-19 kom tot 'n einde. Moet ek noodwendig gunstig reageer en afstandwerk instel? Wat is my opsies as ek hierdie mediese aanbeveling kry?

Beroepsgeneeskunde: beskerming van werknemers

Weet dat die beroepsgeneesheer kan, wanneer dit nodig ag en geregverdig word deur oorwegings wat veral verband hou met die ouderdom of die fisiese en geestelike toestand van die werker, skriftelik voorstel:

  • individuele maatreëls om die werkstasie in te stel, aan te pas of te transformeer;
  • werktydreëlings (Arbeidskode, art. L. 4624-3).

Daarom kan die beroepsgeneesheer die installasie van die tele vir 'n werknemer totdat die gesondheidsituasie met betrekking tot Covid-19 verbeter het.

Belangrike
Volgens die nasionale protokol om die gesondheid en veiligheid van werknemers in die werkplek te verseker in die lig van die Covid-19-epidemie, moet die gebruik van telewerk die reël wees vir alle aktiwiteite wat dit toelaat. Die werktyd wat uitgevoer word, word verhoog tot 100% vir werknemers wat al hul take op afstand kan uitvoer.

Lees die artikel op die oorspronklike webwerf →

LEES  Inleiding tot sielkunde aan die Universiteit