Kun la sankrizo, telelaborado amase efektiviĝis ene de kompanioj, ekster iu ajn kolektiva interkonsento. Ĉu la dungito devas ricevi sian manĝkuponon la tagon, kiam li telelaboras?

Vi devas memori, ke la telelaboranto havas la samajn rajtojn kiel la dungito, kiu laboras surloke, en la regiono de via kompanio (Labora Kodo, arto. L. 1222-9).

Rezulte, se viaj dungitoj ricevas manĝkuponojn por ĉiu laborita tago, dungitoj, kiuj telelaboras, devas ankaŭ ricevi ilin, kiam iliaj laborkondiĉoj egalas al tiuj de dungitoj laborantaj surloke.

Notu, ke por ricevi manĝkuponon, la manĝo devas esti inkluzivita en la ĉiutaga laborhoraro de via dungito. La sama dungito povas ricevi nur unu restoraciokuponon per manĝo inkluzivita en siaj ĉiutagaj laborhoroj (Labora Kodo, art. R. 3262-7)...

Daŭre Legas la artikolon en la originala retejo →

READ  Kreu vian markon kaj produktojn post minutoj [MVB]