Printfreonlik, PDF & e-mail

Myn bedriuw hat de drompel fan 50 meiwurkers oerskreaun en ik sil dêrom de yndeks foar profesjonele gelikensens berekkenje. Wy hearre ta in SIU. Binne der spesifike regels yn dizze kontekst?

Wat de yndeks foar profesjonele gelikensens en de UES oanbelanget, soene bepaalde ferdúdlikings moatte wurde makke oer, yn it bysûnder it kader foar de berekkening en de publikaasje fan resultaten.

Op it nivo fan berekkening fan 'e yndeks yn gefal fan UES

Yn 'e oanwêzigens fan in UES, erkend troch kollektive oerienkomst, as troch rjochtbankbeslút, sadra't de CSE op UES-nivo is konstituearre, wurde de yndikatoaren berekkene op UES-nivo (Labour Code, art. D. 1142-2-1).

Oars wurdt de yndeks berekkene op bedriuwsnivo. It makket net út oft d'r ferskate festigingen binne of dat it bedriuw diel útmakket fan in groep, de berekkening fan 'e yndikatoaren bliuwt op it nivo fan it bedriuw.

Oer de bepaling fan it personielsbestân dat de yndeks berekkenet

De yndeks is ferplicht fan 50 meiwurkers. As jo ​​bedriuw diel is fan in UES, wurdt dizze drompel beoardiele op it nivo fan 'e UES. Ungelikens fan 'e grutte fan' e bedriuwen dy't it opmeitsje, is it personielsbestân rekken holden foar de berekkening fan 'e yndeks it totale personielsbestân fan' e SIU.

Oer de publikaasje fan 'e yndeks

It Ministearje fan Arbeid spesifiseart

READ  Microsoft Power BI Basics foar begjinners