Таг: Ексел бесплатна обука

Анализа на податоци во Excel: анализирајте ги податоците со „Excel“

Здраво и добредојде на овој курс за „Excel“. Страствен корисник на софтверот Microsoft пакет,...

Прочитај повеќе

Бесплатен Excel: Зошто и како да замрзнете ќелија при пресметка?

Ова бесплатно видео упатство детално објаснува зошто понекогаш е потребно замрзнување на ...

Прочитај повеќе

База на податоци за Excel PowerUser - Извадете ја главата надвор од водата

Станете корисник на Excel Power за структурирање податоци willе научите да совладате ...

Прочитај повеќе

Бесплатна иницијација во Excel: откријте ги или ревидирајте ги основите

Во ова бесплатно видео упатство за Excel, откријте или дознајте како да обележите ...

Прочитај повеќе

Бесплатно упатство: Користете ја алатката за ревизија на формула во Excel

Во овој бесплатен туторијал за Excel „Совети и трикови“, ќе научите како да користите...

Прочитај повеќе
Вчитување

преведувач