Print Friendly, PDF & Email

Mësoni si të përdorni platformën COINBASE për të blerë Bitcoin tuaj të parë dhe monedhat e para kriptomonedhe

Ky trajnim është për ju nëse:

  • Ju dëshironi të diversifikoni investimet tuaja;
  • Ju jeni të interesuar për kripto-monedhat dhe Bitcoin në veçanti;
  • Ju nuk e dini se ku ose si ta blini atë;
  • Ju zbuloni se platformat e blerjes janë komplekse për t'u përdorur.

Ky trajnim do të ndihmojë fillestarët që dëshirojnë të udhëhiqet hap pas hapi në përdorimin e platformës COINBASE.

Unë ju tregoj gjithçka në ekran të ndarë në mënyrë që të mund të më ndiqni në kohë reale:

  • Krijoni llogarinë tuaj me një bonus prej 10 $;
  • Bëni transferimet tuaja të para;
  • Blini bitcoin ose ethereum tuaj të parë;
  • Mësoni si të rishitni dhe tërheqni fitimet tuaja;
  • Ndërtoni një portofol kripto-valutash;
  • Fitoni kriptovalutat tuaja të para falë EARN dhe shkëmbeni ato me bitcoin.

Kur u interesova për herë të parë në bitcoin, hasa në vështirësi të caktuara dhe më duhej pak kohë për të kuptuar plotësisht se si funksionon kjo lloj platforme. Unë madje bëra disa gabime kur fillova.

Vendosa ta krijoj këtë trajnim për ta bërë punën tuaj më të lehtë. Isshtë menduar për këdo që është i ri në këtë univers. E kuptova duke dëgjuar njerëzit përreth meje duke më pyetur se ku i bleva kriptovalutat e mia, si i përdori shkëmbimet etj. se shumë njerëz ndoshta u mbajtën larg kur filluan. Shpresoj që ky kurs do ta bëjë jetën tuaj më të lehtë dhe të dobishme!

COINBASE është një platformë referimi në botën e kriptovalutave, ato sapo kanë qenë ...

LEXO  Mbledhja fizike: 2- Mekanika e pikës materiale

Vazhdoni të lexoni artikullin në faqen origjinale