Принт Фриендли, ПДФ и е-пошта

Да ли послодавац може да смањи премију предвиђену колективним уговором ако запослени не обавести довољно о ​​свом одсуству?

Када колективни уговор предвиђа одређене бонусе, послодавцу може бити остављено да прецизно дефинише услове расподеле. У том контексту, може ли послодавац да одлучи да један од критеријума за доделу бонуса одговара минималном отказном року за запосленог у случају одсуства?

Колективни уговори: појединачни бонус за учинак исплаћен под одређеним условима

Запослени, који је радио у заштитарској компанији као агент за обезбеђење аеродрома, запленио је индустријски суд.

Међу својим захтевима, запослени је затражио подсетник на своју плату у вези са главни индивидуалних перформанси (ППИ), предвиђених важећим колективним уговором. То је био колективни уговор за компаније за превенцију и заштиту, који наводи (чл. 3-06 Анекса ВИИИ):

« Појединачни бонус за учинак плаћа се у просеку представљајући полумесец бруто основне зараде годишње за запосленог са задовољавајућим учинком и присутан током целе 1 године. Додељује се према критеријумима које мора дефинисати свако предузеће пре почетка сваке године. Ови критеријуми могу посебно бити: присуство, тачност, резултати интерних тестова компаније, резултати службених тестова услуга, односи са купцима и путницима, став на радном месту и презентација одеће (...)

Наставите да читате чланак на оригиналном сајту →

ПРОЧИТАЈТЕ  Раде у иностранству