Dengan krisis kesihatan, kerja telekomunikasi telah dilaksanakan secara besar-besaran di dalam syarikat, di luar perjanjian kolektif. Adakah pekerja harus menerima baucar makannya pada hari dia bekerja?

Anda mesti ingat bahawa pekerja telekomunikasi mempunyai hak yang sama dengan pekerja yang bekerja di lokasi, di dalam premis syarikat anda (Kod Buruh, art. L. 1222-9).

Akibatnya, jika pekerja anda menerima baucar makan untuk setiap hari bekerja, pekerja yang melakukan kerja telekomunikasi juga mesti menerimanya apabila keadaan kerja mereka setara dengan pekerja yang bekerja di lokasi.

Ambil perhatian bahawa untuk menerima baucar makan, makanan mesti disertakan dalam jadual kerja harian pekerja anda. Pekerja yang sama hanya boleh menerima satu baucar restoran setiap hidangan termasuk dalam waktu kerja hariannya (Kod Buruh, art. R. 3262-7)…

Teruskan membaca artikel di laman web asal →

READ  Smartphonic MOOC